Українські короткометражки: чи справді найкращі?

теґи: 
Назва вистави: Зроблено в Україні: Найкращі українські короткометражки
Режисер: 
Актори: 
Театр: 
Прем'єра: 13.11.2008

madeinUAДеякий час тому мені на очі потрапив диск "Зроблено в Україні: Найкращі українські короткометражки". Будучи не дуже байдужою до короткометражок і до "зроблено в Україні" водночас, я взялась за пошуки цього DVD. В магазинах його знайти – днем з вогнем, а на сторінках провідних українських інтернет-крамниць ціна була як за два квитки до бюджетного кінотеатру до шостої вечора. Тобто – не можна не взяти.madeinUA3actori

І ось – диск в руках. На ньому вісім коротких фільмів – "Татарин-братко", "Йшов трамвай №9"(анімація), "Трагічне кохання до зрадливої Нюськи", "Написи", "П'єса для трьох акторів"(анімація), "Таксист", "Наступний"(анімація), "Людина з мобільним апаратом".

Найбільше запам'ятались "П'єса для трьох акторів" – дуже зворушлива історія про акторів-ляльок і "Наступний" – про не завжди бажані зміни в житті. На фоні інших також виділяються "Трагічне кохання до зрадливої Нюськи" – трагікомічна історія закоханості на двох і "Таксист" – ще одна історія кохання, тепер вже в умовах депресивного міста. Ці дві короткометражки найдовші по короткmadeinUANusiaометражу в збірці і створюють основну атмосферу.

Всі роботи анонсовані як неодноразові лаурети різних кінофестивалів, але чесно – все достатньо звичне. Не було ніякої новизни у всій збірці, прориву. DVD-диск виданий "Артхаус трафік", і, власне, й хотілось якогось артхаусу. Вийшло ж доволі прісно – 3 анімації (одна з яких доволі відома), один відеокліп, 2 досить великі роботи – "Трагічне кохання до зрадливої Нюськи" та "Таксист", а також 2 переможці українського фестивалю мобільного кіно «DJUICE MOBILE MOVIE FEST». Майже все можна подивитись в інтернеті.

Після перегляду залишається мікс почуттів "невже в нас знімають дійсно так мало, що треба було включати до збірки переможців фестивалю аматорського мобільного кіно і курсові проекти студентів?" і неповністю виправдана радість "як добре! нарешті – українські короткометражки!".